Close

F1: Albon, Belçika’da Gasly’nin Red Bull’daki yerini alacak

Toro Rosso pilotu Alexander Albon, Belçika GP’de Pierre Gasly’nin yerini alacak.

Formula 2’deki harika performansı sonrası bu yıl Red Bull Racing’in sürücü akademisine geri dönen Albon, Toro Rosso ile Formula 1’de yarışmaya başlamıştı.

Oldukça güçlü bir ilk yarı geçiren Albon’ın adı Red Bull için anılmaya başlamıştı ve nihayet söylentiler gerçek oldu.

Albon, kendisinin aksine Red Bull’da oldukça kötü bir ilk yarı geçiren Pierre Gasly’nin yerini alacak ve Belçika’da Red Bull’la ilk yarışına çıkacak.

Gasly ise geçen yıl yarıştığı Toro Rosso’ya dönecek.

Red Bull Racing’den yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “Albon, Max’in takım arkadaşı olarak Red Bull’a geçiyor ve Pierre ise Red Bull’un kardeş takımı Scuderia Toro Rosso’ya geri dönecek.”

“Red Bull, dört yetenekli Formula 1 sürücüsüne sahip olduğu için eşsiz bir pozisyonda. Takım 2020’de Max’in yanına kimi geçireceği konusunda kesin bir karar vermek için Alex’in performansını değerlendirmek istiyor ve bunun için kalan dokuz yarıştan faydalanacak.”

“Takımdaki herkes Alex’le çalışmayı ve F1 kariyerinin bir sonraki aşamasında onu desteklemeyi sabırsızlıkla bekliyor.”

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.