Close

Son çıkan söylentilere göre Nico Hulkenberg, Renault’dan ayrılmasının ardından Formula E’ye geçebilir.

Renault, bu yıl Daniel Ricciardo ve Nico Hulkenberg ikilisiyle mücadele ediyor ve sezon başında bu sürücü kadrosunun mevcut gridin en iyilerinden birisi olduğu düşünülüyordu.

Ancak Hulkenberg şimdiye kadar inişli çıkışlı bir performans ortaya koydu ve yaptığı hataların ardından sezon sonunda Renault’dan gönderileceği iddia ediliyor.

Alman pilot F1’den ayrılmak istemediğini söylese de, son çıkan söylentilere göre Formula E’ye geçiş kendisi için ciddi bir seçenek olabilir.

Habere göre Hulkenberg, Porsche’nin radarında ve 2019/20 sezonunda seriye katılacak olan Alman üreticiyle elektrikli seriye geçiş yapacak.

Hulkenberg’in elinde bazı F1 fırsatları olabileceği de söyleniyor.

İddialara göre Alman pilot, Haas’ta Romain Grosjean’ın yerini alabilir. Ya da Alfa Romeo’da Kimi Raikkonen’in takım arkadaşı haline gelebilir.

Grosjean bu yıl pek çok hata yaptı ve kötü performansından ötürü takımdan gönderilebilir. Giovinazzi ise son yarışlarda performansını arttırsa da genel olarak istenen performansı sergileyemedi.

Hulkenberg’e Racing Point’in ilgisi olduğu düşünülüyordu ancak İngiliz ekip, Sergio Perez’le devam etme kararı aldı.

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.