Close

Spotify fiyatlara zam yapmaya hazırlanıyor

YouTube Music servisinin ülkemizde faaliyete geçmesi ile popülaritesinde önemli bir düşüş yaşanan Spotify’dan kullanıcıları üzebilecek bir hamle geldi. Bloomberg’in haberine göre Spotify fiyatları artırmak istiyor.

Fiyat artışının ilk olarak İskandinav pazarında test edildiği belirtilirken, yaklaşık yüzde 13’lük bir artış planlandı. Fiyat artışının dünya genelinde daha yüksek fiyatlara geçiş yapılıp yapılamayacağını belirlemek için test edildiği belirtiliyor.

Spotify fiyatları artırıp artıramayacağını test etti

Bu sınırlı testin sonunda daha yüksek fiyatların kalıcı olamayacağı veya başka bir ülkede uygulanmasının pek mümkün olamayacağı belirtildi. Çevrimiçi müzik servisi Spotify’ın fiyatlara zam yapma konusunda mantıklı bir gerekçesi olsa da, kullanıcıların çok daha fazla alternatife kavuşması şartları zorlaştırıyor.

Spotify şu anda en fazla kullanıcı kitlesine sahip olan çevrimiçi müzik servisi olsa da, sürekli para kaybeden bir şirket haline geldi. Şirketin karlılığa geçebilmesi için elinden gelen tek hamle şu anda fiyat artışı gibi görünüyor.

Peki, Netflix neden zarar etmiyor? Evet, Netflix’te fiyat artışına giden, ancak büyümesi devam eden bir platform. Bunun nedeni ise Netflix’in çevrimiçi dizi ve film izleme pazarında rakipleri olsa da, büyük oranda rakipsizliğini koruyor.

Tüketiciler Netflix’te izlediği içeriklere başka bir platform üzerinden erişmek istediğinizde çok daha yüksek fiyatlar ile karşı karşıya kalıyor. Sevindirici olan ise Spotify’ın şu anda ülkemizde fiyat artışı yapacağına dair bir detayın olmaması.

https://shiftdelete.net/spotify-fiyatlari-artirmak-icin-denemeler-yapiyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.