Close

Son yıllarda sayıları giderek azalmakta olan gövde seçeneklerinden cabriolet, Volkswagen’de bir yeniden doğuş yaşıyor. C segmentinde sunduğu üzeri açılan modelleri artık üretmeyen Alman firma bu sefer bir SUV’nin üzerini açtı.

Genel hatları standart T-Roc’u andırsa da araçta büyük değişiklikler yapılmış. Aks mesafesi 37 mm uzayan modelin boyu da 34 mm artışta. Gövdenin birçok yerinde güçlendirme yapan Volkswagen, araçta sadece 9 saniyede açılıp kapanabilen kumaş tavan kullanmış. Üstelik bu iş, 30 km/s sürate kadar yapılabiliyor.

İç mekanı tanıdık olan T-Roc Cabriolet’nin ara konsoluna eklenen tavan açma düğmesi ve arka koltuklarının iki kişilik olması en büyük yenilikler. Bagaj hacmi de katlanan tavan nedeniyle 161 litreye gerilemiş.

İlk etapta iki benzinli motor seçeneği sunacak olan otomobilde 1 ve 1.5 litre hacimli üniteler görev yapacak. Sırasıyla 115 ve 150 beygir gücünde olan motorlar yine sırasıyla 6 ileri vitesli manuel ve 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzımanla donatılacak.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.