Close

Hemen hemen her dönemin ikonik arabalarını üretmeyi başaran Mini markası bu sene 60. yılına giriyor. Bunu kutlamak için düzenlenecek olan Mini Cooper 60. yıl partisi, şimdiden Avrupa’da ses getirmeyi başardı.

Mini, 2000 yılında Alman otomobil üreticisi BMW tarafından satın alınana kadar, 40 yıl boyunca sadece tek bir model üretimine devam etmişti.

Mini Cooper 60. yıl partisi nerede olacak?

1978 yılından beridir her yıl, Mini Cooper sahipleri ve hayranları tarafından düzenlenen ve ilk nesilden sonra nesile kadar binlerce Mini Cooper’ın bir araya geldiği partiler, bu sene daha da anlamlanacak.

Firmanın 60. yılı şerefine “Büyük Doğum Günü Partisi” adıyla düzenlenecek olan partinin konumu ise oldukça manidar.

Firmanın kurulduğu İngiltere’de düzenleneceği açıklanan parti için her ülkedeki Mini Cooper hayranlarının katılabileceği açıklandı.

mini cooper 60. yıl partisi sdn 2

Şirket, 60. yıla özel bir otomobilin de parti alanında olacağının müjdesini verdi. Oxford kentinden başlayacak olan konvoy, Bristol kentine kadar devam edecek.

Konvoyda otomobiller, sırasıyla en eskiden yenide doğru sıralanacak. Sıranın en arkasında 60. yıl özel üretim Mini Cooper bulunacak.

https://shiftdelete.net/mini-cooper-60-yil-partisi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.