Close

Alonso, Red Bull’un Gasly’nin yerine geçme teklifini reddetmiş

İspanya basınında çıkan haberlere göre Britanya GP hafta sonunda Red Bull, Pierre Gasly’nin yerine geçmesi için Fernando Alonso’ya yaklaştı ancak İspanyol sürücü bu teklifi geri çevirdi.

2005 – 2006 Dünya Şampiyonu Alonso, çok uzun yıllar önce Red Bull’dan teklif almış ancak onların projesinde dünya şampiyonluğu ihtimali görmediği için reddetmişti.

İki defa Le Mans 24 Saat yarışını kazanan ve Toyota’nın WEC ekibi ile şampiyon olduktan sonra ayrılan Alonso’nun gelecekte ne yapacağı henüz bilinmiyor. Resmi açıklama olmasa da Alonso’nun Toyota ile Dakar’a katılması bekleniyor.

Alonso’nın adı Red Bull’la anılsa da Helmut Marko onun Japon üreticiyi McLaren döneminde yaptığı eleştiriler nedeniyle kendileri için bir seçenek olamayacağını söylemişti.

Ancak Mundo Deportivo gazetesi, Gasly’den istediği performansı bulamayan Red Bull’un Alexander Albon kararından önce Alonso’ya yaklaştığını ancak Alonso’nun bir kez daha bu teklifi reddettiğini iddia etti. Muhabir Fabio Marchi, Alonso’nun Red Bull’un şampiyonluk mücadelesi verecek durumda olmaması nedeniyle bu teklifi geri çevirdiğini söyledi.

Alonso, daha önceki açıklamalarında Red Bull’un kendisine 2007, 2009, 2011 ve 2013 yıllarında teklifler sunduğunu, son olarak geçen sene iki defa teklifte bulunduğunu ancak kendisinin reddettiğini söylemişti.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.