Close

Bottas, Mercedes dışındaki seçeneklere bakıyor

Valtteri Bottas, geleceğiyle ilgili henüz bir karar alınmadığını fakat kendisi için alternatif seçeneklere baktığını dile getirdi.

Valtteri Bottas, yaz arasında olmasına rağmen oldukça hareketli günler geçiriyor.

Geçtiğimiz haftalarda WRC aracını test eden Bottas, geçtiğimiz günlerde bir koşuya katıldı ve 11. oldu.

Koşuya basının ilgisi yoğundu ve Fin pilota Mercedes ve F1’deki geleceğine dair sorular soruldu.

Bottas’a bu hafta Toto Wolff’la telefon görüşmesi yapıp yapmadığı sorusuna gülümseyerek, “Çok fazla görüşme yapıldı ama henüz kesinleşen bir şey yok.”

“Şimdi bu sürecin sadece beklemek zorunda olduğum bir aşamasındayım. Yaz tatilinde böyle bir şey olması çok doğal çünkü çoğu kişi tatilde.”

“Elbette tatil olmasına rağmen gelecek sezonla ilgili sorular devam ettiği için Formula 1’den kopamıyorum. Telefon ve e-posta kullanıyoruz.”

“Şimdi genel olarak esas olan takımın kararı. Formula 1’de sürücü seçiminde sadece hıza bakılmıyor. Pek çok faktör etkili oluyor.”

“Şimdi Mercedes’in belli bir sebepten ötürü sözleşmeyi uzatmaması durumunda kullanılabilecek diğer olası seçenekleri araştırıyorum.”

“Aynı zamanda biraz da rahatlamaya çalışıyorum. Çeşitli etkinlikler yapıyorum. Mesela Ford ve Citroen araçlarını karşılaştırmak adına ralli testine katılmak güzel oldu. Ama aynı zamanda rahatlamak için de yeterli vaktim oldu.” yanıtını verdi.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.