Close

İlk olarak 1999 yılının Eylül ayında hayatımıza giren Matrix, sinema ile uzaktan yakından alakası olmayanların bile bildiği bir bilim – kurgu serisi. Warner Bros serinin hayranlarına müjdeli haberi vererek Matrix 4 filmini resmen duyurdu.

Village Roadshow Pictures ile ortaklığa gidilerek çekilecek olan film sayesinde Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss yeniden seyirci karşısına çıkacak. Neo rolünü Reeves canlandırırken, Trinity rolünü ise Carrie-Anne Moss üstlenecek.

Matrix 4, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss ile geliyor

Matrix 4’ün yönetmen koltuğuna Lana Wachowski otururken, aynı zamanda senaristliği de üstlenecek. Senaryo konusunda Wachowski’ye ek olarak, Aleksandar Hemon ve David Mitchell da filme katkı sağlayacak.

Henüz senaryo hazır olmamasına rağmen, filmin ele alacağı konu bir merak uyandırırken Matrix 4’ün çekimleri önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde başlayacak. Yani, çekimlerin altı ay içerisinde başlayacağını söylememiz yanlış olmayacaktır.

Matrix 4, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss ile geliyor!

Warner Bros. Pictures Group Başkanı Toby Emmerich resmi duyuru sırasında bazı önemli açıklamalarda bulundu. Lana Wachowski ile birlikte Matrix serüvenini devam ettirecek olmaktan büyük heyecan duyduklarını belirten Emmerich, “Lana gerçek bir vizyoner, tekil ve özgün bir film yapımcısı. Matrix evrenindeki bu yeni bölümü yazıp yönettiği için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Serinin daha önceki filmlerinde Lana ile senaryoyu yazan bir diğer isim olan kız kardeşi Lilly Wachowski, Matrix 4’te görev almıyor. Bu nedenle senaryo ve yönetmenlik konusunda yükü abisi üstleniyor.

Matrix serisinin yeni filminin en geç 2023 yılında vizyona girmesi beklenirken, önceki filmlerden elde edilen gelirin 1.6 milyar dolar seviyesini aştığını belirtmek isteriz.

https://shiftdelete.net/matrix-4-duyuruldu
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.