Close

Yaz başında en küçük 7 kişilik SUV modelini tanıtan Mercedes mevsim sonuna da bu otomobilin en güçlü versiyonunu bıraktı. AMG logolu araç gücünü tanıdık bir motordan alıyor.

Görünümünde sürpriz değişiklikler olmayan otomobilde agresif görünümlü bir ön tampon ve Panamericana panjur kullanılmış. Daha büyük bir spoiler ve yuvarlak egzoz çıkışlarına da kavuşan aracın standart jantları 19 inç çaplı olsa da 20 ve 21 inç çaplı örnekler opsiyonlar arasında bulunuyor.

İç mekanda AMG logolu direksiyon simidi, metal pedal seti ve daha sportif desteklere sahip koltuklar sunan GLB 35’in bilgi eğlence sisteminde de AMG dokunuşları bulunuyor. Frenlerse önde 350, arkadaysa 330 mm çaplı disklere sahip.

Kaputu altında turbo beslemeye sahip, 2 litre hacimli bir motor barındıran model 306 beygir güç, 400 Nm tork üretebiliyor. 8 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle birlikte 0’dan 100 km/s sürate ulaşma 5.2 saniye sürerken maksimum sürat 250 km/s’te sınırlı.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.