Close

Klasik Vosvos; Volkswagen Beetle, elektrikli hale getirildi

Volkswagen’in efsanevi modeli Volkswagen Beetle (halk arasındaki adıyla vosvos veya kaplumbağa) modernizasyon işleminden geçerek elektirkli hale getirildi.

Volkswagen’in iş ortaklarından eClassics ile birlikte geliştirilen model, elektrikli motoruyla 150 km maksimum sürate kadar çıkabiliyor. Her biri 2.6 kWh kapasiteye sahip 14 modülden oluşan sistem toplamda 36.8 kWh’ye kadar enerji üretebiliyor.

Beetle

Değişen elbette ki sadece aracın motoru değil. 1200 kg ağırlığa ulaşan kaplumbağada pillerin ağırlığı ve aracın kazandığı hız sebebiyle, fren sistemi ve şaside de gerekli güncellemeler Volkswagen tarafından yapılmış durumda.

Araç bununla da yetinmeyerek kullanıcılarına bir de otomatik şarj sistemi sunuyor. Aracının bataryasının yolculuk esnasında boşalması halinde devreye giren sistem, 1 saatte 150 km menzil kazandırabiliyor.

Beetle

Klasik Volkswagen Beetle’ları günümüz teknolojisi ile modernize eden sistem sayesinde bu karakterli aracın daha uzun yıllar aramızda olması hedefleniyor.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.