Close

Logo çok fazla değişmemiş olsa da yeni bir dönemin işaretçisi.

Volkswagen, yarın başlayacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı öncesinde ID.3 adlı ilk elektrikli otomobilini yaklaşık bir saat önce resmi olarak tanıttı. Firma o tanıtımla birlikte “yeni bir dönemin başladığı” gibi ifadeleri de kullanmıştı. Tam da bu doğrultuda, yani VW’nin elektrikli otomobiller sunacağı yeni dönemin yeni logosu da tanıtıldı.

2020 Volkswagen ID.3 1ST Edition

3 boyutlu ve mavi ile gümüş renklerde olan eski logo, ilk olarak 2000 yılında ortaya çıkmıştı. Yeni logo ise 2 boyutlu bir şekilde tasarlanmış ve mavi renk artık daha koyu olmuş. Gümüş renk de beyaza dönmüş. VW yöneticilerinden Jürgen Stackmann da “Yeni logomuz Volkswagen’in yeni dönemini sembolize ediyor. Yeni modellerimiz ile geleceğe yatırım yapıyor ve emisyon değerlerini de düşürüyoruz. Firmamızdaki bu değişimi de dünyaya bu yeni logo ile işaret edeceğiz.” şeklinde cümleler kuruyor.

Logoyu yakından incelediğimizde de VW harflerinin W’sunun artık çemberin alt kısmına değmediğini ve arada bir boşluk olduğunu görüyoruz. Logonun 3 boyutlu görünümünden vazgeçilmesi de biraz daha sade görünmesini sağlamış. Bu yeni VW logosu, ilk olarak da ID.3 adlı elektrikli hatchback model üzerinde görülecek. İlerleyen yıllarda da bu logonun yeni VW modellerinde aydınlatmalı bir şekilde yer alacağı belirtiliyor.

Eski logo:

Volkswagen Eski Logosu 2019

Motor 1

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.