Close

Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modelleri, Asya’da şirketin beklediği heyecanı yaratmadı.

iPhone 11’in baz modeli geçtiğimiz yılki iPhone XR’ın baz modeline göre 50 dolar uygun fiyata çıkmış olmasına rağmen, aynı fiyata Huawei ve benzeri markalarda çok daha fazla özelliğe sahip olan Asya pazarı için yeterli olmadı.

Yüksek iPhone fiyatlarıyla birlikte Asya ve özellikle Çin pazarı açısından ABD ile yaşanan ticaret savaşları sebebiyle kendi markalarını desteklemeleri de, Apple’ın elini zayıflatan bir başka sebep oldu.

Bununla birlikte iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’nun, XR ve XS modellerine göre öne çıkan belki de en belirgin özelliğinin ekstra bir kamera olması, son kullanıcı açısından iPhone 11 modellerini cazip kılmak için yeterli olmadı.

Son olarak Apple’ın hızla yayılan 5G dünyasına iPhone 11 modelleri ile adım atmamış olması, beklentileri daha şimdiden 2020 yılında çıkacak olan iPhone modellerine saklma eğilimi yarattı.

Apple’ın biraz da “geçiştirme” modellerle kapatmış olduğu 2019 iPhone tanıtımları sonrası beklentiler çerçevesinde makul satış rakamlarına elbette ulaşacaktır. Ancak iPhone satışlarında 2018 yılında başlayan düşüş grafiğini iPhone 11’in tersine çevirmeyeceği de açıkça ortada gibi duruyor.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.