Close

Mercedes elektrikli otomobillerini Türkiye’ye getirecek

Şarj edilebilir hibrit çözümler, sıfır emisyonlu sürüşe giden yolda önemli bir kilometre taşı olarak öne çıkıyor. 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Mercedes de EQ Power markası altında şarj edilebilir hibrit teknolojisi ile ön plana çıkmayı başardı. Mercedes EQ Power ile tam elektrikli otomobil deneyimi sunacak ve bu modellerden bazılarını Türkiye’ye de getirecek.

Mercedes EQ Power ile tam elektrikli otomobil deneyimi sunuyor

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan;“Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen ‘Emisyonsuz Gelecek’ konseptine uygun olarak Türkiye’de tamamen elektrikli otomobil seçeneklerimizi artırıyoruz. 2018’de tamamen elektrikli smart EQ ile başladığımız emisyonsuz araç satışlarımızı 2020 yılında Mercedes-Benz EQC ile sürdüreceğiz. Her segmentte tamamen elektrikli ya da şarj edilebilen hibrit seçenekleri sunarak müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapabilecekleri, çevreye en düşük karbon ayak izini bırakan otomobillere sahip olmayı planlıyoruz. 2022 yılına kadar Mercedes-Benz otomobil portföyünün tamamında elektrikli motor seçeneği olacak.” dedi.

Ayrıca A 250e, A 250e Sedan ve B 250e olmak üzere markanın kompakt sınıf modelleri ilk kez üçüncü nesil hibrit güç ve aktarma sistemleriyle yollara çıkıyor. EQ Power ile desteklenen yeni kompakt sınıf otomobillerde elektrikli sürüş keyfi ve günlük kullanıma uygunluk ön plana çıkıyor.

Mercedes Vision EQS ile gelecek geldi

Mercedes Vision EQS modeli ile birlikte kendine hayran bırakıyor. Gelecekten gelmişçesine bir tasarıma sahip olan araç, konsept olarak görücüye çıkarıldı. 700 km menzil sunması beklenen aracın 350 kW’lık şarj kapasitesi sayesinde gücünün yüzde 80’ini sadece 20 dakika içerisinde doldurabilecek.

https://shiftdelete.net/mercedes-elektrikli-otomobillerini-turkiyeye-getirecek
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.