Close

Geçtiğimiz günlerde Porsche ilk elektrikli aracı Porsche Taycan‘ı tanıttı. Bu tanıtımın üzerine elektrikli araç piyasası da ister istemez kızıştı. Tesla ile Porsche’nin büyük bir rekabete girmesinin ardından Elon Musk sessizliğini bozdu. Elon Musk’ın attığı tweet ve paylaşılan yeni videoya göre Laguna Seca pistindeki en hızlı 4 kapılı araç Tesla Model S oldu!

Laguna Seca pistindeki en hızlı 4 kapılı araç Tesla Model S oldu

Tesla Porsche Taycan’ın tanıtılmasıyla birlikte, planlarını hızlandırdı. Bir süredir Model S için yeni prototipler üzerinde çalışan şirket, henüz özellikleri net olarak bilinmeyen geliştirilmiş Model S ile kırdığı rekoru YouTube’da paylaştı.

Tesla Model S ekose güç aktarma organları ve şasi prototipinin ileri seviye Ar-Ge testleri sırasında Kaliforniya’da bulunan ünlü yarış pisti Laguna Seca’yı 1 dakika 36 saniyede tamamladı. Bu rekor ile pistin en hızlı dört kapılı aracı oldu. Geçtiğimiz yılki Laguna Seca rekoru ise 1 dakika 37.54 saniye ile Jaugar XE SV Project 8’deydi.

Fakat Musk attığı tweetlerle de şu an için ‘en hızlı dört kapılı araç’ olmayı hedeflemiyoruz. Fakat pistte gerçekten sağlıklı bir şekilde hareket edebilecek güvenliği sağlamak istiyoruz diyerek şirketin aslında aracı tümüyle gözden geçirdiğini vurguladı.

Tüm bu açıklamalara rağmen önemli bir kesim ise Musk’ın şu an yeni rekor olarak Porsche Taycan’ın çıktığı Almanya’da bulunan meşhur Nürburgring pistinde dört kapılı en hızlı araç olmayı planladığını iddia ediyor. Tesla Model S’te bulunan geliştirmelerin de yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

https://shiftdelete.net/laguna-seca-pistindeki-en-hizli-4-kapili-arac-tesla-model-s-oldu
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.