Close

Raikkonen: F1’in Finlandiya’ya gitmemesinin sebebi para

Kimi Raikkonen, “eğer biri ev sahipliği yapmak için gereken parayı verirse” F1’in Finlandiya’ya gidebileceğini söyledi.

Finlandiya, yeni inşa edilen KymiRing pistiyle beraber gelecek sene 1982’den sonra ilk kez MotoGP’ye dönecek. Bununla beraber ülkenin motor sporları yönetim organı AKK Motorsport, gelecekte F1’e ev sahipliği yapma şansını da değerlendirdi.

Finlandiya, dört dünya şampiyonu ve 50 yarış galibiyetiyle beraber bu alanda en başarılı ülkelerden biri durumunda, ancak daha önce hiç F1’e ev sahipliği yapmadı.

Finlandiya’nın son dünya şampiyonu Raikkonen, sporun ülkesine gelme fikrini destekliyor ve yarışın nerede yapılacağına bakılmaksızın bunun önündeki tek büyük engelin para olduğunu düşünüyor.

Raikkonen, “Motosikletlerin KymiRing’de turladığı videoları gördüm. Yıllar önce, eğer biri gereken parayı sağlarsa Helsinki’nin ortasında yarışabileceğimizden emin olduğumu söylemiştim. Tek sorun para.”

“F1 için onaylı bir pistimiz var mı bilmiyorum ancak motosikletler için onaylı bir pist var, bu yüzden güvenli olmalı.”

“Elbette bu mümkün, bu sadece birinin maliyetle ilgilenecek birinin olmasıyla ilgili bir şey. Bu gerçekleşirse harika olur.” şeklinde konuştu.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.