Close

F1: Binotto, Leclerc ve Verstappen’in takım arkadaşı olmasına sıcak bakmıyor

Ferrari takım patronu Mattia Binotto, Max Verstappen’in gelecekte Charles Leclerc’in takım arkadaşı olma ihtimalini reddetti.

Dört kez dünya şampiyonu Sebastian Vettel oldukça zorlu bir sezon geçiriyor ve bu durum da birçok kişinin genç sürücü Charles Leclerc’i Maranello’nun 1 numarası olarak görmesine neden oldu.

Vettel gibi Verstappen’in de sözleşmesi 2020’de bitiyor ve açıkça görülüyor ki Hollandalı sürücü kırmızı kokpitte kendine potansiyel olarak yer arayabilir.

Verstappen geçtiğimiz hafta, “Charles ve ben aynı takımda iyi anlaşabiliriz.” demişti.

Eski F1 patronu Bernie Ecclestone da bu ikiliyi aynı takımda görmek isteyenler arasında yer alıyor.

Auto Motor und Sport’a konuşan Ecclestone, “Onlar yarışları farklı şekillerde kazanan, tamamen iki farklı karakter.”

“Bu yüzden ikisi arasında seçim yapmak benim için oldukça zor. Onları ancak aynı araca sahip olduklarında kıyaslayabilirsiniz ve bunu görmek güzel olurdu.” dedi.

Ancak Ferrari takım patronu Binotto buna karşı çıktı.

La Gazette dello Sport’a konuşan Binotto, “Ben takıma Michael Schumacher zamanında geldim. O zamanlar onun yanında Rubens Barrichello veya Felipe Massa vardı.”

“Harika bir yıldız sürücüye ve onun yanında yarış kazanabilen ve puan toplayabilen bir başka sürücüye sahip olmalıyız diye düşünüyorum. Tıpkı Hamilton ve Bottas gibi.”

“Max ve Charles gibi iki sürücü, takım yönetimi konusunda zorluk çıkartabilir.” dedi.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.