Close

Mercedes, Frankfurt otomobil fuarında retro tasarım dilinin kitabını yeniden yazmak istiyor. Simplex ismini verdiği konsept aracıyla bizleri 1901 yılına götüren üretici bu tip araçlara yeni bir açıdan bakmaya başlıyor.

Açık renkli bakır çerçeveye sahip ön panjuru büyük bir ekran olarak görev yapan otomobilin ince yapılı lastiklerinde de Mercedes logoları bulunuyor. Kaputu yandan deri kemerlerle bağlanan aracın kapıları bulunmuyor.

İnce yapılı stoplar ve ışıklandırılmış marka logosunun yer aldığı arka bölümde, aşağıya bakıldığında bagaj olarak kullanılan çanta göze çarpıyor. Ön kısmı beyaz olan otomobilin arka bölümü siyaha boyanmış.

İç mekanı da sadelik konusunda kitap yazabilecek durumda olan konseptte holografik yansıtma yapan kumanda düğmeleri ve aslında yansıtma olan analog görünümlü saat yer alıyor. Neredeyse yere paralel duran direksiyon simidinin iç kısmı ahşap.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.