Close

Toyota’nın Türkiye’de ürettiği modellerden olan C-HR’ın (açılımı compact high rider) bir süredir beklenen makyajlı yüzü sonunda resmen tanıtıldı. Aracın kaputu altına yeni bir motor seçeneği gelirken iç mekanda da ufak tefek yenilikler bulunuyor.

Önden bakıldığında yeni tampon ve yukarıya alınan sis farları dikkat çekerken LED farlar farklı iç tasarımla öne çıkmış. Turuncu gövde rengi ve yeni jantlarla birlikte LED stoplar, siyah renkli ikinci spoiler ve kromajlı süslemelere sahip arka tampon donanımda sunuluyor.

İç mekanı çoğunlukla aynı kalan otomobilin bilgi-eğlence sistemi yenilenmiş. Fiziksel butonlara kavuşan sistem sonunda Apple Carplay ve Android Auto destekler hale gelmiş. Uzaktan güncelleme de yapabilen sistemin ekranı yanındaysa artık dijital saat bulunmuyor.

1.2 litre hacimli, benzinli motoru büyük ihtimalle Avrupa pazarına sunmayacak olan Toyota yoluna 1.8 ve 2 litre hacimli benzinli motorlara sahip hibrit ünitelerle devam edecek. 184 beygir gücündeki yeni motora sahip araçta farklı süspansiyon ayarları da sunulmakta.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.