Close

Yurt dışı çıkış harç pulu mobil uygulamaya dönüşüyor

Ülkemizden çıkış yapmak istediğinizde 50 TL karşılığında bir yurt dışı çıkış harç pulu almanız gerekiyor. Bazen hava limanlarında yoğun kuyruklara neden olan bu harç pulu için otomatların hizmet vermeye başladığını sizlere duyurmuştuk.

Şu anda İstanbul Havalimanı ve sınır bölgelerinde hizmet vermeye başlayan otomatlara bir alternatif daha geliyor. Yerel basındaki haberlere göre, mobil uygulama yardımıyla bu ücreti ödemek yakında mümkün hale geliyor.

Android ve iOS için geliştirilmeye devam edilen uygulamayı kullananlar yurt dışı çıkış harç pulu ücretini kredi kartı yardımıyla ödeyebilecek. Bu uygulama ile ödeme yapıldığında herhangi bir pul veya dekont ibrazına gerek kalmayacak.

Ödeme doğrudan kayıtlara düştüğü için çok daha hızlı bir şekilde uçağa geçmek mümkün olacak. Bunun yanı sıra uygulama üzerinden yaptığı ödemeyi kanıtlaması gerekenler, elektronik dekontlar oluşturabilecek.

Bunun yanı sıra hali hazırda İstanbul Havalimanı’nda yer alan otomatın NFC desteğine sahip olduğunu belirtmek isteriz. Bu sayede yanınızda kredi kartı veya nakit para olmasa bile temassız ödeme yöntemini kullanabiliyorsunuz.

Mobil uygulama kullanıma sunulduktan sonra oluşan sıraların minimum seviyeye inmesi bekleniyor.

https://shiftdelete.net/yurt-disi-cikis-harc-pulu-mobil-uygulamaya-donusuyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.