Close

‘Uygun fiyatlı’ Porsche Taycan 4S EV tanıtıldı

Elektrikli Taycan modelinin Turbo ve Turbo S versiyonlarını tanıtan Porsche, bu model ailesinde daha fazla alternatif olacağını açıklamıştı. Eylül ayının başlarında yapılan açıklamadan sonra beklenen tanıtım gerçekleşti. Orta sınıfta mücadele edecek olan Porsche Taycan 4S EV tanıtıldı.

Elektrikli Taycan Turbo 500 kW, Turbo S ise 560 kW güce sahip. Ancak, Porsche Taycan 4S EV gücü 420 kW yani yaklaşık olarak 630 beygir güç olarak açıklandı. 4S’in 79.2 kWh ve 93.4 kWh’lik iki farklı pil alternatifi bulunuyor.

Diğer Taycan modellerine göre daha mütevazi bir performans sunacak olan otomobil, 0’dan 100 kilometre hıza 3.5 saniyede çıkıyor. Otomobilin maksimum hızı ise yaklaşık 249 km/s.

4S tasarım olarak Taycan Turbo ile benzerlik gösteriyor diyebiliriz. Aradaki en önemli fark tabii ki Turbo rozeti. Fren sistemi ve 800 voltluk şarj sistemi gibi çoğu bileşeni de ağabeyleriyle paylaşan otomobilin fiyatı da açıklandı.

Porsche Taycan 4S EV 103.800 dolarlık fiyat etiketine sahip. Performance Battery Plus olarak isimlendirilen 93.4kWh’lik Taycan 4S’in fiyatı ise 110.380 dolar. Şimdilik ön siparişe açılan modeller 2020 yılın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bayilerde yerini alacak.

Taycan Turbo ve Turbo S modellerinin fiyatı ise sırasıyla 150.900 dolar ve 185.000 dolar. Dolayısıyla Taycan 4S için ailesinin uygun fiyatlısı diyebiliriz.

Taycan aileinin bir sonraki üyesi Taycan Cross Turismo olacak. Bu model doğrudan Tesla Model X’e kafa tutacak. Yeni modelin 2019 yılının sonunda tanıtılacağı açıklandı.

https://shiftdelete.net/porsche-taycan-4s-ev-tanitildi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.