Google Pixel 4 tanıtıldı! İşte özellikleri

Google’ın aylardır gündemden düşmeyen yeni amiral gemileri Pixel 4 ve Pixel 4 XL nihayet tanıtıldı. Google Pixel 4 özellikleri ve tasarımı gibi detaylar aylar öncesinden sızdırılmış olsa da, artık cihaz hakkında tüm detaylara sahibiz.

Gelin, şimdi 90 Hz ekran, Snapdragon 855 işlemci ve Android 10 ile gelen telefona: Google Pixel 4 özellikleri ve fiyatı gibi detaylara yakından göz atalım.

Google Pixel 4 özellikleri

Pixel 4’ün 5.7 inç büyüklüğündeki AMOLED ekranı 90 Hz yenileme hızına sahip. Son dönemde amiral gemilerinde sıkça gördüğümüz 90 Hz ekranlar, standart telefonlara kıyasla yüzde 50 daha hızlı. Bu sayede özellikle oyunlarda ve arayüzdeki animasyonlarda çok daha akıcı bir ekran deneyimi sunuyor.

Ek olarak Ambient EQ özelliği ortam aydınlatmasına bağlı olarak ekranın beyaz dengesini otomatik olarak ayarlıyor. Bu yıl amiral gemilerinin vazgeçilmezi olan Snapdragon 855 işlemciden güç alan telefon, 6 GB RAM ile geliyor. Depolama tarafında ise 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı seçenek sunuluyor.

Bugüne kadar tek arka kamera kullanan Google, Pixel 4 ile çift kameraya geçiş yaptı. Pixel 4’ün arka tarafında 12.2 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.7 diyaframa sahip ana ve 16 Megapiksel f/2.4 diyaframa sahip telefoto kamera yer alıyor.

Optik ve elektronik görüntü sabitleme ile sarsıntıları minimuma indiren Pixel 4, Full HD çözünürlükte 120 FPS, 4K çözünürlükte 30 FPS kayıt yapabiliyor. Önde ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.7 diyaframa sahip olan bir kamera var.

Yüz kilidi sayesinde kullanıcılar cihazların ekran kilidini açmak ve Google Pay ile ödeme yapmak için şifreye ihtiyaç duymuyor. Google’ın telefonları için vazgeçilmez olan 3 yıl güncelleme garantisi bu telefonda da yer alıyor.

Pixel 4 serisinin en dikkat çekici özelliği şüphesiz Motion Sense. Daha önce detaylarını sizlerle paylaştığımız Motion Sense isimli hareket algılama özelliği tüm ülkelerde kullanılamıyor.

Bunun nedeni ise Motion Sense özelliğin Project Soli adı altında geliştirilen radar teknolojisini temel alması. Bu gelişmiş radar teknolojisinin herhangi bir ülkede kullanılabilmesi için yetkili kurumlardan izin alınması gerekiyor. Motion Sense’nin sunduğu avantajları örnekler ile açıklamak gerekirse;

Telefonun alarmı çaldığında elinizi yana doğru döndürerek ekran üzerinde kaydırma hareketi yapmanız yeterli. Telefonunuz çaldığında ise susturmak için elinizi ekranın üzerinde kaydırmanız yeterli. Dinlediğiniz bir müziği değiştirmek istediğinizde ise mimikleriniz ile bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

147,1 x 68,8 x 8,2 mm boyutlarındaki telefon, 2800 mAh kapasiteli bataryadan besleniyor. İşletim sistemi tarafında ise tahmin edebileceğiniz gibi Android 10 ile karşımıza çıkıyor.

https://shiftdelete.net/google-pixel-4-ozellikleri-ve-fiyati