Close

Samsung’un gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra Galaxy Fold‘u tekrar piyasaya sürmesinin ardından, diğer bir katlanabilir telefon modeli için gözler Huawei‘e çevirildi. Uzun süredir beklenen Huawei Mate X çıkış tarihi ile tekrar gündemde.

Bu yılın başında tanıtılan Huawei Mate X hem özellikleri hem de fiyatıyla detaylı bir şekilde karşımıza çıkmıştı. Donanım ve tasarım özellikleriyle dikkat çekmeyi başaran cihaz, Galaxy Fold‘da olduğu gibi bir takım sıkıntılar yaşamasından dolayı piyasaya çıkış tarihini erteledi. Bugün ise cihazın tekrar piyasaya çıkış tarihi konusunda bilgiler gelmeye başladı.

Samsung’un Galaxy Fold’u piyasaya sürmesinin ardından, Mate X tarafında da hızlı bir hareketlilik oluştu. Uzun süredir farklı sızıntılar ve tarihlerle karşımıza çıkan cihazın çıkış tarihi için çok kısa süre kalmış olabilir. Yine bugün içerisinde bir dakikalık kutu açılış videosunun sızdırılmasıyla ortaya çıkan bazı raporlar, Mate X’in 25 Ekim haftası çıkacağına işaret ediyor. CnBeta tarafından yayınlanan raporlarda Mate X’in Çin’de bu ayın sonuna kadar sınırlı miktarda piyasaya sürüleceğini belirtti.

Ayrıca 5G desteğiyle de gelmesi beklenen cihazın, fiyat ve özellikleri konusunda da net bilgiler pek söz konusu değil.

https://shiftdelete.net/huawei-mate-x-cikis-tarihi-ile-tekrar-gundemde
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.