Close

iOS 13.2, multitasking sorunu ile gündemde

iOS 13’ün tanıtılması ile birlikte iPhone kullanıcıları heyecanlanmış olsa da kısa süre sonra bu heyecan, sorunlarla birlikte yerini endişeye bıraktı. Apple, çıkan sorunları ortadan kaldırmak için hızlı bir şekilde yeni güncellemeleri kullanıcılarla buluşturdu. Ancak, son güncelleme ile birlikte yeni bir iOS 13.2 sorunu da ortaya çıktı.

Yeni güncelleme ile birlikte, önceki sürümlerde yaşanan problemlerin büyük bir kısmının ortadan kalkacağı düşünülüyordu. Ancak, işler pek de beklendiği gibi gitmedi. iPad ve iPhone kullanıcıları yeni bir iOS 13.2 sorunu ile karşılaştıklarını bildirdi.

Güncellemeyi yükleyen kullanıcılar arka planda çalışan uygulamalardan eski performansı almadıklarını belirtti. Bunun sebebi ise bellek yönetimi konusunda cihazların beklenmedik davranışlarda bulunması.

Bazı kullanıcılar Mail ya da YouTube gibi uygulamalarda sorunlarla karşılaştıklarını söyledi. Bu sorunlarla birlikte e-posta yazarken başka bir uygulamaya geçen kullanıcılar, geri döndüklerinde postalarını taslakta bulamıyor. Aynı şekilde, bir YouTube videosu izlerken, başka bir uygulamaya geçilip geri gelindiğinde videonun kaldığı yer ortadan kayboluyor.

Bir kullanıcı attığı bir tweet ile sorununu şu şekilde anlattı:

“Excel’de bir tablo üzerinde çalışıyordum. Bu sırada yaklaşık 10 dakikalığına bir YouTube videosuna geçiş yaptım. Geri döndüğümde ise çalışmalarımı bulamadım. Ayrıca tüm Safari sekmelerim de ortadan kayboldu”

Apple cephesinden konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak, bu sorunların da yeni bir güncellemeyle düzeltileceğine kesin gözle bakılıyor. Güncellemeyi yükleyen ve iOS 13.2 sorunu ile karşılaşan kullanıcılar için şimdilik resmi kaynaklardan gelecek açıklamayı beklemekten başka çare yok.

https://shiftdelete.net/ios-13-2-sorunu-ile-birlikte-geldi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.