Close

Mick Schumacher, 2020’de F1’de yarışmayacağından emin

Mick Schumacher, 2020 yılında Formula 1’de mücadele etmeyeceğinden emin olduğunu söyledi.
Mick Schumacher, 2018 yılında Avrupa Formula 3’te şampiyon olmayı başarmıştı.

Bu yıl Formula 2’ye adım atan Schumacher, çaylak sezonunda sadece bir galibiyet aldı ve bitime iki yarış kala sezonu 51 puanla 12. sırada götürüyor.

Ferrari Sürücü Akademisi’nde de yer alan genç sürücünün ismi 2020 sezonu için Alfa Romeo ile anılıyordu.

Ancak genç pilot gelecek yıl Formula 1’de olmayacağından emin olduğunu söyledi.

Kolner Express gazetesine verdiği demeçte, “Formula 2’de kolay bir sezon olmadı. Ama sorunlardan ve başarısızlıklardan ders alıp gelişiyorum. Asla pes etmemeyi ve savaşmaya devam etmeyi öğrendim.”

“Tüm bunlar, önümüzdeki yıllarda daha fazla yarış ve şampiyonluk kazanabilmem için bana güç veriyor.”

“Yarışlarda yaşıyorum ve her sürüşte kendimi evimde gibi hissediyorum. Gösterdiğim performansların diğer insanları mutlu etmesi beni çok memnun ediyor.”

“Eğer gelecek yıl Formula 1’de yarışma şansım olsaydı, bunu kesinlikle kabul ederdim, ama maalesef gelecek yıl Formula 1’de yarışmak benim için gerçekçi bir hedef gibi görünmüyor.” dedi.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.