Close

Briatore: Schumacher, Senna’nın ölümünden sonra F1’i bırakmayı düşündü

Flavio Briatore, Michael Schumacher’in Ayrton Senna’nın ölümünden sonra Formula 1’den ayrılmayı düşündüğünü söyledi.

Brezilyalı efsane pilot 1994 San Marino GP’de geçirdiği kazada hayatını kaybetti ve o dönem Michael Schumacher, Benetton adına mücadele ediyordu.

Schumacher, Senna’nın ölümünden en çok etkilenen isimlerden biriydi ve o yıl şampiyonluğa ulaşırken, 1995’te Benetton’la bir şampiyonluk daha aldı.

O dönem Benetton’ın başında yer alan ve Schumacher’le çalışan Flavio Briatore, Schumacher’in o kazadan sonra F1’den ayrılmayı ciddi şekilde düşündüğünü dile getirdi.

Alman Kölner Express’e konuşan Briatore, “Schumacher, Formula 1’in Pavarotti’siydi, ama Ayrton Senna’nın ölümünden sonra gerçekten çok değişti.”

“Ciddi olarak motor sporlarından emekli olmayı düşündü. Neyse ki bizim için kararından vazgeçti ve kariyerine devam etti.” dedi.

Briatore ayrıca Benetton zamanıyla ilgili de ilginç bir anısını anlattı.

“Gerçek şu ki, iyi bir pilot, dünya şampiyonu ya da bir yıldıza imza attıracak paramız yoktu. Herkes bize gülüyordu ve bu yüzden yetenekli bir sürücü aramak zorundaydık.”

“Geleneksel Formula 1 takımları için bir tehlike arz ediyorduk. Tüm efsanelere karşı yarışan bir tişört şirketi… Benetton tişört diken bir şirket olsa da, onları geçmeyi başardı! Her zaman bizden şikayet ettiler, ama Michael’ı araçta her gördüklerinde hepsi susup kaldı.”

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.