Close

Honda’nın ürün gamında da geliştirmeler oluyor. Japon üreticinin Jazz temelleri üzerine konumlandırdığı küçük sedan modeli City de yeni nesil örneklerine kavuştu. Üstelik aracın artık bir de RS donanım seçeneği sunuluyor.

Köşeli hatları özellikle ön bölümde Accord’u andıran otomobilde LED farlar, camların altına sabitlenmiş yan aynalar, 16 inç çaplı jantlar, yüzgeç anten, kısa bir bagaj kapağı, LED stoplar ve dik yerleşime sahip arka reflektörler gibi detaylar görülebiliyor.

Derli toplu bir duruş sunan iç mekanda dik yerleşime sahip havalandırma kanalları, şık görünen klima göstergeleri, büyük dokunmatik ekran ve analog gösterge tablosu dikkat çekiyor. Arka kapı içlerinde ikişer cep bulunan otomobilin ön koltukları arasında da birçok depolama bölümü bulunuyor.

Kaputu altında 3 silindirli, 1 litre hacimli, turbo beslemeli, benzinli motor bulunan araç 122 beygir güç, 173 Nm tork üretebiliyor. Sunulan tek şanzıman seçeneğiyse sürekli değişken oranlı otomatik (CVT) ünite.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.