Close

Lightning girişi iPhone 13 ile birlikte kalkabilir

Apple’ın iPhone serisinde Lightning girişi yerine USB Tip-C teknolojisine yer vereceği uzun süredir iddialar arasında yer alıyor. Bu kez analiz uzmanları çok daha ilginç bir gelişmenin ihtmalinden bahsetmeye başladı.

Ünlü analiz uzmanı Ming-Chi Kuo, 2021 yılında piyasaya çıkacak iPhone 13 serisinden en üst segment olanında Lightning girişinin kalkacağını düşünüyor. Şirket içerisinde bir projenin olduğunu işaret eden Kuo yerine ise neyin geleceğini net olarak bilmiyor.

Kuo firmanın kablodan tamamen kurtulacağını ve kablosuz olarak şarj olan veya veri aktarımı yapan bir iPhone 13 üzerinde çalıştığını ifade ediyor. Bu tarz telefonlar daha önce de gündeme gelmişti ancak beklenen ilgiyi göremedi.

Henüz kablosuz şarj teknolojisi yaygın kullanımda değil. Pek çok telefonda kablosuz şarj özelliği var ancak kullanıcılar hem alışkanlık hem de güvenlik nedenleriyle pek tercih etmiyor. Ayrıca acil durumlarda seyahat esnasında halen kablolu şarj imkanları bulabiliyoruz.

Apple’ın 2 yıl içerisinde bir beklenti içerisinde olduğu anlaşılıyor. Kablosuz şarj teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte zaten veri aktarımı da sorun oluşturmayacaktır. iPhone 13 ile Apple başarı yakalarsa akıllı telefon pazarında yeni bir furya başlayabilir.

https://www.donanimhaber.com/iphone-13-modelinde-lightning-girisi-kalkabilir--116618
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.