Close

Samsung ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold, Şubat ayında tanıtıldıktan sonra kullanıcı ile buluşmaya hazırdı. Ancak, test için gönderilen cihazlarda ortaya çıkan ekran kırılması sorunu nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı.

Aylar süren bekleyişin ardından Eylül ayında piyasaya sürüldü. Samsung’un daha ilk modelde yaşadığı bu başarısızlığı telafi etmek için Galaxy Fold 2 çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken, Galaxy Fold satış rakamları açıklandı.

Eylül ayından bu yana yani üç aylık sürede Samsung 1 milyon adet Galaxy Fold sattı. Evet, bu rakam piyasadaki telefonlar ile kıyaslandığında oldukça düşük. Ancak, niş bir ürün olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. İlk defa bir teknoloji devinin katlanabilir yapıdaki telefonu son kullanıcı ile buluşmuş oldu.

Bu satışlardan 2 milyar dolar civarında bir kazanç elde eden Samsung’un hedefi oldukça büyük. Başta Galaxy Fold 2 olmak üzere kullanıcılara sunulacak olan katlanabilir telefonlar ile 2020 yılında 6 milyon satış hedefliyor.

LG’de katlanabilir telefon çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken Samsung’un tek katlanabilir telefonunun Fold olmadığını hatırlatmak isteriz. Samsung W20 hakkındaki detaylara yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/samsung-galaxy-fold-satis-rakamlari-aciklandi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.