Close

Volkswagen elektrikli araçlar konusunda iddialı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, elektrikli araçlar daha yaygın hale gelmeye başladı. Birçok büyük marka, şirketlerinin geleceğini sağlama almak için elektrikli araç çalışmaları yürütüyor.

Volkswagen, elektrikli araçlara karşı bir ilgi beslese de, 236 milyar dolarlık yıllık gelire kıyasla büyük bir adım atmamıştı. Şirket, geçen yıl sadece 70.000 elektrikli araç satabildi. Tesla, yılda 21 milyar dolar satışla bu rakamı üçe katlıyor. 2020’de Volkswagen, ID ailesi ile atağa geçmeyi planlıyor. İlk etapta 2025’e kadar yılda 1 milyon araç satışı planlanmıştı ancak yeni hedef 2023’e kadar yılda 1 milyon araç satmak.

Volkswagen elektrikli araçlar konusunda iddialı

Volkswagen’nin elektrik bölümünü yöneten Thomas Ulbrich konuyla ilgili “2020 Volkswagen’nin dönüşümü için kilit bir yıl olacak. ID.3’ün piyasaya sürülmesi ve ID ailesindeki diğer çekici modellerle birlikte, elektrikli araçlarımız yollarda görülebilecek ”dedi. Volkswagen ID.3 ailesi ile birlikte iyi bir çıkış yakalanması planlanıyor.

Geçen yıl Eylül ayında ortaya çıkan Volkswagen ID.3, ID ailesinin üçüncü neslini temsil ediyor. Baz modelin fiyatıysa 30.000 € olarak belirlenmiş.

Volkswagen ID.3

Almanya’nın Zwickau şehrinde bulunan Volkswagen fabrikası, yılda 330.000 ID.3 üretecek kapasiteye sahip. Bu sayı bir milyondan oldukça uzak olsa da, Tesla Model 3’ün yılda 260.000 üretimine kıyasla büyük bir gelişme sayılabilir. Araştırmacılar, daha da ucuz bir elektrikli hatchback, sedanlar ve çeşitli SUV’lar ile birlikte 1 milyon hedefinin aşılabileceğini söylüyor.

https://shiftdelete.net/volkswagen-elektrikli-araclar-konusunda-iddiali
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.