Close

2020 Ferrari F1 aracı, Vettel’in sürüş tarzına uygun olacak

Sebastian Vettel, 2019 sezonunda inişli çıkışlı bir performans sergiledi ve araç genel olarak Alman pilotun istediği tepkileri vermiyordu. Bundan ötürü de yıl boyunca denge problemleri yaşadı ve hatalar yaptı.

Dört kez dünya şampiyonu, frenleme esnasında daha dengeli bir araç seviyor ve Ferrari takım patronu Mattia Binotto, “Bu yıl aracın arka tarafındaki fren dengesizliğiyle ilgili sorunlar vardı ve sezon başında çok belirgindi. Sebastian başlangıçta Charles’a kıyasla daha fazla zorlandı. İkinci yarıda araçta daha fazla yere basma gücü vardı ve Sebastian, sürüş tarzına daha uygun bir araçla Charles’a cevap verdi. 2020 aracında yere basma gücünü arttıracağız ve bu da Sebastian için iyi olacak.” diyerek Vettel’in yaşadığı sorunları doğruladı.

Daha az yere basma gücüne sahip olan 2019 aracı düzlüklerde hızlıydı ancak virajlarda bekleneni veremedi.

Motorsport.com İtalya, 11 Şubat’ta tanıtılacak olan yeni Ferrari’nin Vettel’in tarzına daha uygun bir araç olacağını öğrendi.

Habere göre yeni araç lastikler konusunda daha büyük bir çalışma aralığına ve daha fazla yere basma gücüne sahip olacak. Bu da pistten piste değişen performans dalgalanmasının azalacağını işaret ediyor.

Özellikle hidrolik kontrollü ön süspansiyonun benimsenmesi, 2019 versiyon Pirelli lastiklerinden en iyi şekilde faydalanılmasına yardımcı olacak ve virajlarda mükemmellik isteyen Alman pilotun işini kolaylaştıracak.

Yeni tasarımın Leclerc’e de uygun olacağı düşünülüyor. Geçen yıl yedi pole pozisyonu alan Monakolu pilot, yeni araç sayesinde lastikleri daha uzun süre koruyabilecek.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.