Close

Ricciardo: Renault, 2020’de podyuma çıkacak

Daniel Ricciardo, Renault’nun 2020’de podyuma çıkabileceğinden neredeyse emin görünüyor.

Renault, 2018’deki dördüncülüğün ardından bu yıl bir adım daha atmak ve öndeki üç takımı yakalamak istiyordu.

Ancak beklentilerin altında kaldıkları 2019 yılında Toro Rosso’yu çok az bir puanla geçerek şampiyona beşincisi olabildiler.

Aynı motoru kullanan McLaren’ın da gerisine düşen Fransız ekibin en iyi sonucu Daniel Riccardo’nun Monza’daki dördüncülüğü oldu.

Ancak Avustralyalı pilot 2020’de daha fazla başarıya ulaşacaklarına inanıyor.

Riccardo, “Bu sezon işler yolunda gitmedi ve istediğimiz sonuçları alamadık. Fakat çok şey öğrendik ve bunlardan dersler çıkardık.”

“Umarım 2020’de birkaç kez podyuma çıkacağız. Kulağa iyimser geliyor, ancak planladığımız her şeyi yaparsak ve tüm faktörler bir araya gelirse, mümkün olmalı.”

“Kanada sıralar turlarında dördüncü olduktan sonra, takımdaki herkesin omuzlarından büyük bir yük kalkmış gibiydi. Neler başarabileceğimizi gördük. Bu başarı herkese çok fazla ilham verdi.”

“Elbette kolay olmayacağını anlamıştım. Tam olarak ne beklediğimi bilmiyorum, ama kesinlikle daha iyi sonuçlar ve daha fazla istikrar beklemiştim. Monza’daki dördüncü sıra beklentilerimi karşılıyordu, ancak en kötü sonuçlarımız beklediğimden daha kötüydü.”

“Ciddi bir rekabet olduğunda, olabilecek en zor şey en iyi dengeyi bulmaktır. Bazen başka bir bir ondalık bulmaya çalışırken hata yapar ve iki ondalık daha kaybedersiniz. Aşırı zorluyorsunuz, ancak lastikleri aşırı ısıtabilir ve geriye düşebilirsiniz. Bu sezon ne zaman muhafazakar davranacağımı ve ne zaman zorlayacağımı öğrendim.” dedi.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.