Close

Hisense, e-mürekkep ekranlı telefon tanıttı

Bugün akıllı telefon ekranlarındaki tüketim alışkanlıklarımız nedeniyle ekran teknolojileri LCD veya OLED gibi gelişmiş ve karmaşık standartları temel almak zorunda. E-mürekkep ekranlar halen elektronik kitap okuyuculardan kurtulamadı. Haier bunu değiştirmek istiyor.

CES 2020 fuarında sahne alan Haier, renkli e-mürekkep ekrandan oluşan yeni akıllı telefonunu tanıttı. Verimlilik ve tepkisellik konusunda daha iyi bir e-mürekkep ekran teknolojisi kullanan Haier tasarrufa odaklanan tüketicileri hedefliyor.

E-mürekkep ekranlar halen okumaya odaklı optimizasyonlar içerdiği için Haier akıllı telefonunda da oyun oynama veya video izleme gibi hareketli işlemleri yapamıyorsunuz. İnternette gezinti, sosyal medya hesaplarını takip veya doküman inceleme gibi temel işlemlere izin veriliyor.

Haliyle Haier akıllı telefonu aktif telefon kullanıcılarına çok hitap etmiyor ancak biraz internette gezinti veya kitap okuma gibi temel işlemlerle yetinenler için bataryası günlerce gidebilecek bir telefon diyebiliriz. Diğer taraftan donanım konusunda da cimri olacağı için maliyetleri de aşağı çekecek. E-mürekkep ekranların yüksek hacimli üretimi yavaş yavaş verimliliğe oturduğu için Haier de yıl ortalarına doğru telefonunu piyasaya sürecek.

https://www.donanimhaber.com/hisense-sadece-e-murekkep-ekranli-telefonunu-tanitti--117655
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.