Close

Alphabet, 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı

Google’ın da sahibi Alphabet, Perşembe günü 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşmayı başardı. Ve ABD’de 1 trilyon dolar değerini gören dördüncü şirket olmayı başardı.

Amerikalı teknoloji ve internet devi Google’ın ana kuruluşu Alphabet’in piyasa değeri 1 trilyon doları aştı. Apple ve Microsoft’un ardından 1 trilyon dolar barajını aşan 3. teknoloji şirketi olmayı başardı.

Çarşamba günü değeri bin 439 dolar olan Alphabet hisseleri, dün ABD borsaları kapandığında bin 472 dolara ulaştı. Bu artışla, toplam hisse değeri bir günde 10 milyar dolar artan Alphabet’in piyasa değeri de 992 milyar dolardan 1 trilyon 2 milyar dolara ulaştı.

Son bir yılda teknoloji şirketinin hisse fiyatındaki artış yüzde 33’e ulaşırken, Ocak 2019’da 752 milyar dolar olan piyasa değeri bu dönemde 250 milyar dolarlık artış gösterdi.

Apple, 2018 yılının ağustos ayında 1 trilyon dolar piyasa değerini aşan ilk şirket olmuştu. Ardından bir diğer ABD’li teknoloji şirketi Microsoft da Nisan 2019’da 1 trilyon dolar barajını aşmıştı. Alphabet, 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşan 3. teknoloji şirketi olmayı başardı.

https://shiftdelete.net/alphabet-1-trilyon-dolar-piyasa-degerine-ulasti
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.