Close

Dünyanın en zengin insanı artık Bernard Arnaut

Amazon CEO’su Jeff Bezos, şirket hisselerinde yaşanan düşüşler nedeniyse tahtını kaybetti. Uzun süredir dünyanın en zengin insanı olan Bezos yerine yeni lider LVMH (Louis Vuitton) CEO’su Bernard Arnault oldu.

Microsoft’un sahibi Bill Gates’in uzun yıllardır tek başına liste başı olduğu dünyanın en zengin insanı listesi son yıllarda hızlı değişimlere sahne oluyor. Bill Gates’den tahtı adeta söküp alan Jeff Bezos bu ünvanı ele geçirmişti. İkili ünvanı aralarında değişmeli olarak kullanarak yıllarca tatlı rekabet içerisinde gözüktü.

Forbes’a göre dünyanın en zengini olarak gösterilen Jeff Bezos, yine ünvanını kaybetti ancak bu sefer Bill Gates’e karşı değil. Amazon hisselerinin gün itibariyle yüzde 0,7 oranında değer kaybetmesi bu kaybın ana nedeni oldu. Bezos’un kişisel serveti de 760 milyon dolar birden düşerek 115,6 milyar dolar seviyesine geriledi.

Geçtiğimiz Cuma günü LVMH hisselerinin yüzde 0,7 artmasıyla birlikte Bernard Arnault‘un kişisel serveti de 1,9 milyar dolar artış gösterdi. Şu andaki serveti 117 milyar dolar olan Arnault, böylelikle hem Bill Gates’i hem de Jeff Bezos’u geçerek dünyanın en zengin insanı oldu.

Son olarak Forbes’a konuşan Arnault, “Bizi Microsoft ile kıyaslarsanız onlara göre küçüğüz. Bu sadece başlangıç.” açıklamasında bulundu.

https://shiftdelete.net/dunyanin-en-zengin-insani-artik-jeff-bezos-degil
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.