Close

Kraliyetten ayrılma kararı alan Prens Harry eşi Meghan Markle’ın unvanlarını da bırakacaklarının açıklanmasının ardından Prens Harry ilk kez konuştu. Megxit krizi olarak tanımlanan süreç hakkında Harry, “Bu konuda başka bir seçenek yoktu. Şunu açıklığa kavuşturmak isterim ki sizleri terk etmiyoruz. Kraliçe’ye kamu finansmanı olmadan hizmet etmeyi ümit ediyorduk. Maalesef bu mümkün olmadı” ifadelerini kullandı.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in torunu Sussex Dükü Prens Harry, Kraliyet Ailesi’ndeki görevlerini bırakma kararıyla ilgili ilk kez konuştu. Harry, eşi Meghan Markle ile birlikte Kraliyet Ailesi’ndeki görevlerini bırakmalarının İngiltere’yi terk etmek anlamına gelmediğini söyledi.

Pazar akşamı Afrika’daki AIDS hastası çocukların yararına çalışan ve kendisinin de kurucuları arasında olduğu bir vakfın Londra’daki resepsiyonunda konuşan Prens Harry sözlerine “Son birkaç haftada ne okuyup duyduğunuzu hayal dahi edemem. O yüzden gerçeklerin paylaşabildiğim kadarını benden dinlemenizi istiyorum. Bir Prens olarak değil, bire dük olarak değil, sadece Harry olarak” diyerek başladı.

35 yaşındaki Harry, “Meghan’a kucak açtınız. Hayatta aradığım mutluluğu ve aşkı Meghan’da bulduğumu gördünüz. Eşim olarak seçtiğim kadın, benimle aynı değerleri paylaşıyor” diye konuştu.

Harry, evlenmelerinden sonra yaşanan sürecin hem kendisi hem de eşi Megham Markle için zorlu geçtiğini ifade etti.

“Meghan ile evlendiğimizde heyecanlıydık, umut doluyduk, hizmet etmek için buradaydık” diyen Harry, “Tüm bu nedenlerden ötürü işlerin bu noktaya gelmesi benim için büyük bir üzüntü kaynağı. Kendim ve eşim için Kraliyet Ailesi görevlerini bırakma kararını kolay bir şekilde almadım. Yıllarca devam eden zorlukları haftalarca süren görüşmeler izledi” sözlerini dile getirdi.

Prens Harry sözlerine şöyle devam etti: “Biliyorum her zaman doğru seçimleri yapmadım. Ancak bu konuda başka bir seçenek yoktu. Şunu açıklığa kavuşturmak isterim ki, kimseyi terk etmiyoruz. Kesinlikle sizleri terk etmiyoruz. Kraliçemize kamu finansmanı olmadan hizmet etmeyi ümit ediyorduk. Maalesef bu mümkün olmadı.”

“Bu durumun kim olduğumu ya da ne kadar kararlı birisi olduğumu değiştirmediğini unutmadan yaşananları kabullendim. Umarım bu anlamanıza yardımcı olur. Ailemi bildiğim her şeyden bir adım geri çektim. Bunu, huzurlu bir hayat olmasını umduğum yönde ileri bir adım atmak için yaptım.”

Prens Harry ve eşi Meghan Markle 2018 yılında evlenmiş ve Archie adında bir oğulları dünyaya gelmişti.

NTV

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor. | sinem.bekler@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.