Close

Spotify Hikayeler dönemi başlıyor

Sosyal medya platformlarının popüler özelliklerinden biri Hikayeler oldu diyebiliriz. İlk olarak Snapchat’te gördüğümüz bu özellik, zaman içinde birçok platform yayıldı. Şimdi ise sıra Spotify’a geldi. Spotify Hikayeler özelliği için testler başladı.

Kullanıcıların post atmaktan daha fazla kullandığı özellik artık müzik akış platformu Spotify‘da da kullanılacak. Şimdilik bu özellik tek bir sosyal medya fenomenin kullanımına sunuldu. Bunun bir nevi test aşaması olduğunu söyleyebiliriz. İlerleyen dönemde ise tüm kullanıcılar Spotify Hikayeler özelliği ile buluşacak.

Bu arada özelliği kullanan ismin Summer Mckeen olduğunu da belirtelim. Mckeen’in YouTube’da 2 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Ayrıca ünlü ismin Spotfiy’da da 126.455 takipçisi bulunuyor. Bu takipçiler Spotify üzerinden Mckeen’in hikayelerini izleyebiliyor.

Mckeen, bu özelliği kullanarak çalma listesinin tanıtımını yaptı. Yukarıdaki galeride bu özelliğin nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar platformda yalnızca müzik dinlemeyecek. Aynı zamanda hikayeler oluşturabilecek. Bu özellikle, çalma listelerini paylaşma konusunda oldukça faydalı olacak diyebiliriz. Kullanıcılar attıkları hikayeler ile çalma listelerini diğer kullanıcılara gösterebilecek.

Kullanıcıların müzik keşfetmesine yardımcı olacak olan özellik aynı zamanda uygulamanın kullanım süresini de artıracak.

https://shiftdelete.net/spotify-hikayeler-donemi-basliyor-iste-ilk-goruntuler
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.