Close

Twitter DM’lerinde emoji ile reaksiyon dönemi

Twitter DM’ler için yeni bir emoji hamlesi yapmış durumda. Yeni duyurulan özelliğe göre tıpkı Facebook’ta olduğu gibi mesajlara emoji ile reaksiyon verebiliyorsunuz.

Popüler sosyal ağ Facebook özelliğini bünyesine katıyor. Bu kapsamda artık yazdığınız mesajların emoji ile reaksiyon gösterilmesi mümkün olacak. Aynı şekilde bir mesaja siz de emoji ile reaksiyon gösterebiliyor olacaksınız. Söz konusu yeni dönem ile beraber, artık gülen yüz, şaşıran, ağlayan ve ateş emojisi gibi birçok kullandığınız emojiyi Twitter DM üzerinden gönderebileceksiniz.

Twitter emoji dönemi

Twitter emoji gönderme nasıl yapılır?

Bir DM gönderdiğinizde orada bir kalp simgesi çıkacak, bu kalp simgesine tıklayarak gönderebileceğiniz emojileri göreceksiniz. Bunun yanında mesaja iki kez tıkladığınızda da aynı panel açılıyor olacak. Mesaj gönderdiğiniz kişi Twitter’ın güncel sürümünü kullanıyorsa bu bildirimi alacaktır.

Ancak güncel bir sürümünü kullanmıyorsa bu reaksiyon görünmeyecektir. Hatta bakıldığında bu özellik eski mesajlar için bile kullanılabiliyor. Söz konusu özellik Türkiye’de aktif olarak kullanılabiliyor. Yukarıda da gördüğünüz gibi eski tarihli bir mesaja bile emoji ile reaksiyon gösterebiliyorsunuz. Ancak bizden söylemesi eski mesajlara bakarken yanlışlıkla bir emoji göndermeyin.

https://shiftdelete.net/twitter-dm-icin-yeni-donem-basliyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.