Close

İstanbul Havalimanı’nda Wuhan (corona) virüsü için alarm verildi

İlk olarak Çin’de görülen ve hızla yayılan corona virüsü için İstanbul Havalimanı da önlemler almaya başladı. İstanbul Havalimanı corona virüsü için termal kameralarla kontrole başladı. Çin’den gelen uçaklar kontrol ediliyor.

Şimdilik tedavisi olmayan corona virüsü, tüm dünyanın gündemine oturdu. Birçok kişinin hayatını kaybettiği virüs için Dünya Sağlık Örgütü, kriz zirvesinde çağrıda bulundu. İlk bakışta mevsimsel gripten farkı yokmuş gibi görünen virüs için İstanbul’da da önlemler alınmaya başlandı.

İstanbul Havalimanı corona virüsü için termal kamera kontrollerine başladı. Çin’den gelen 3 uçaktaki yolcular şu sıralar termal kameralarla kontrol ediliyor. Bu kontrollerin ikinci bir açıklamaya kadar devam edeceği de duyuruldu.

Pekin, Şangay ve Guangzhou‘dan gelen uçaklar, 24 Ocak sabah saatlerinde İstanbul’a iniş yaptı ve yolcuların tamamı termal kamera ile tarandı. Yapılan taramalarda herhangi bir olumsuz durumun olmadığı söylendi.

Taramalarda vücut ısısı 38 derecenin üzerinde olan yolculara dikkat edilecek. Termal kameralar, vücut ısısı 38 derece üzerinde olan yolcuları yeşil renkte gösterecek. Bu yolcular ilk muayenenin ardından karantinaya alınacak ve tetkikler burada devam edecek.

Bu arada, Sağlık Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, Çin’e ait bir havayolu şirketinin Vuhan-İstanbul seferlerinin durdurulduğu duyuruldu. Haftada 3 kez yapılan seferler şimdilik askıya alındı. Bildiğiniz gibi Vuhan bölgesi, Çin hükümeti tarafından karantinaya alındı.

https://shiftdelete.net/istanbul-havalimani-corona-virusu-icin-alarm-verdi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.