Close

‘Mean Girls’ hayranlığı sınır tanımıyor!

2004 yılı filmi Mean Girls’den 2018 yılında bir Broadway müzikali olarak uyarlanan Mean Girls, yine bir filme dönüşüyor! Tina Fey, hit olan Broadway Müzikali’nin Paramount ile bir film olacağını açıkladı. Fey tarafından yazılan, Jeff Richmond tarafından bestelenen ve sözleri Nell Benjamin’in yazdığı film önümüzdeki sene vizyona girecek!

2004 yılı filminin yapımcılığını üstlenen Paramount ve senaristliğini yapan Fey, yeni projede bir tekrar bir araya geliyorlar. Broadway müzikali ile 12 Tony Ödülüne aday gösterilen ‘Mean Girls’ müzikalinin film uyarlamasında, yapımcı olarak Lorne Michaels’ı göreceğiz.

“Mean Girls’u yeniden ekranlara taşıyacağım için çok heyecanlıyım. Hem filmin hem de müzikalin seyirciler için ne kadar anlamlı olduğunu görmek çok güzeldi. 16 yılımı bu karakterlerle geçirdim. Onlar benim evrenim ve onları çok seviyorum,” diyen Tina Fey, Variety’e bir açıklama yaptı.

mean girls broadway tina fey ile ilgili görsel sonucu

Paramount’un Yapım Başkanı Elizabeth Raposo, “Bu ikonik hikayeyi inanılmaz bir film yapım ekibi ile beraber müzikal formunda ekranlara taşıyacağımız için çok heyecanlıyız.” dedi.

Filmden uyarlanan bir müzikalin tekrar film olması pek de alışılagelmiş bir şey değil! Ancak Mean Girls filminin popülaritesi, bu müzikal filminin başarısını şimdiden kanıtlıyor. “Mean Girls üzerinde çalışmak çok keyifliydi. Filmden müzikale ve şimdi de bir müzikal filmini izleyecek olmamız harika. Tina’nın hikayesi ve karakterlerinin yeni nesillerde devam eden popülerliğiyle gurur duyuyorum. Sonia Friedman ve ekibi ile bu müzikali Londra’ya taşıma süreci için de çok heyecanlıyım,” diyen Michaels, müzikal uyarlamanın Londra’da gösterileceğinin haberini verdi.

Elle

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.