Close

Samsung, Galaxy Z Flip çalışmalarına devam ediyor. Şimdi de ABD Federal İletişim Kurumu (FCC) tarafından hazırlanan Galaxy Z Flip raporu yayınlandı. Herkese açık yayınlanan raporla birlikte model, ABD’den onayı almış oldu.

Günümüzde katlanabilir telefonlar daha çok gündem olmaya başladı. Modellerin insanları şaşırtacak şekilde tasarıma sahip olması, ilgiyi daha da artırdı. İlgi çekiciliğini fark eden Samsung, yeni modeliyle Galaxy Fold‘dan daha farklı bir tasarım geliştirdi. Galaxy Fold yandan katlanabilir bir yapıya sahipken, Galaxy Z Flip dikey olarak katlanacak.

Galaxy Fold modeli katlandığında, hala büyük bir yapıda oluyordu. Bunun önüne geçmeyen isteyen Samsung, yeni bir katlanabilir tasarımı kullandı.

Galaxy Z Flip tanıtımı öncesi ABD’den karar çıktı

Tasarımlar yapılıyor ancak otoriter kurumlardan da onay almak gerekiyor. Bu alanda sözü en çok dinlenen kurumlardan olan FCC, yeni model için izin verdi. Buradan ulaşacağınız raporda, telefon birçok açıdan test edildi.

Snapdragon 855+ işlemcinin kullanılacağı telefonda 256 GB depolama alanı yer alacak. Arkada 12 Megapiksel + 12 Megapiksel çift kameralı sistem olan telefonda 10 Megapiksel çözünürlüğünde ön kamera kullanılacak. Telefonda 15 W destekli 3.300 mAh ya da 3.500 mAh batarya bulunacak. Android 10 ve One UI 2.1 ile kullanıcılarla buluşacak Z Flip, 6.7 inç dinamik OLED ekrana sahip olacak.

Galaxy Z Flip fiyatı için de bazı iddialar bulunuyor. Bazı sızıntılara göre, telefonun fiyatı 850 dolar olacak. Başka sızıntılara göre fiyat 1.400 dolar civarında. Böylesine yüksek fark olmasından dolayı şimdilik bir beklenti oluşmadığını söyleyebiliriz. Fiyat için en doğru cevabı Samsung verecek.

Samsung‘un ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold, 200 binden fazla satış yapmıştı. Galaxy Z Flip tanıtımı için 11 Şubat tarihi işaret ediliyor. Bu tarihte düzenlenecek Unpacked 2020 etkinliğinde Galaxy S20 ailesiyle birlikte Z Flip de tanıtılacak.

https://shiftdelete.net/galaxy-z-flip-tanitimi-oncesi-abd-den-karar-geldi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.