Close

Turrini: Vettel, Leclerc’le denge yakalayabilirse Ferrari’de kalabilir

Ferrari’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Leo Turrini, Sebastian Vettel’in Charles Leclerc’le denge yakalaması halinde Ferrari’de kalabileceğini söyledi.

Ferrari’de Vettel’in takımla yaptığı anlaşma 2020 yılının ardından sona erecek ve Alman sürücünün şimdilik ne yapacağı belirsizliğini koruyor.

Kimileri Ferrari ile yeni sözleşme imzalayacağını öne sürerken, kimileri de emekli olacağını iddia ediyor. Ancak Ferrari dışında elinde pek fazla seçenek olduğuna da inanılmıyor.

Şu anda Red Bull’un Max Verstappen’den ötürü Vettel’le anlaşmaya sıcak bakmayacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Mercedes de Lewis Hamilton’la yeni anlaşma imzalamaya yakın.

Bundan ötürü Vettel’in elinde Renault ve McLaren gibi seçenekler olabilir.

Leo Turrini, “Ferrari, Leclerc’in sözleşmesini 2024’ün sonuna kadar uzatarak çok özel bir seçim yaptı. Monakolu pilota tamamen güvendiler. Hatta onu Maranello’da daha da rahat ettirmek için küçük kardeşi Arthur’u da Ferrari Sürücü Akademisi’ne aldılar.”

“Verstappen, Red Bull’la olan anlaşmasını uzattığı için teorik olarak sadece Mercedes kalıyor. Ama bence yakında Hamilton’ın da Brackley merkezli takımda kalacağının açıklaması da yapılacak.”

“Vettel’in sözleşmesi sona eriyor ve Ferrari, Leclerc’in takım arkadaşının kim olacağına sakin şekilde karar verebilecek.”

“Vettel bir dünya şampiyonu ama Red Bull’un Verstappen’i var ve Hamilton da Mercedes’te kalacak. Vettel, takımlar şampiyonasında dördüncülük için yarışan McLaren ya da Renault’ya bakabilir veya daha iyi sonuçlar almak istiyorsa Maranello’da kalabilir.”

“Ama bu, ikilinin ilişkileri arasında bir denge bulması halinde mümkün olacak. Doğruyu söylemek gerekirse 2019’da bunu pek fazla göremedik.” dedi.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.