Close

Koronavirüs kaynaklı ölümler 565’e yükseldi

Koronavirüs kaynaklı ölümler 565’e yükseldi; yeni doğan bir bebekte de virüs görüldü. Virüsün etkisi altına aldığı insan sayısı ise 28 bini aştı.

Çin Ulusal Sağlık Kurumu, Koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısının son 24 saat içinde yine rekor derecede artarak 563e yükseldiğini duyurdu. Johns Hopkin’s verileri ise virüsün 565 kişiyi öldürdüğünü belirtti. Vuhan’da yeni doğan bir bebekte de ilk kez virüse rastlandı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak kısa sürede dünyayı etkisi altına alan salgından şu ana kadar 28 binden fazla kişi etkilendi. Vuhan’da hamile olduğu sırada virüs tespit edilen bir annenin yeni doğan bebeğinde de Koronavirüs görüldü.

Dünya Sağlık Örgütü toplanıyor

Virüsün hızla yayılmasının ardından Dünya Sağlık Örgütü, İsviçre’de yüzlerce uzmanla bir araya geleceğini açıkladı. Konferans, 11-12 Şubat’ta gerçekleşecek ve Koronavirüs için aşı ve ilaç çalışmaları görüşülecek.

Koronavirüs şu ana kadar Çin, Filipinler ve Japonya’da ölümlere neden oldu. Dünya çapında karantina önlemleri arttırıldı.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ferhan Demir

İçinde her daim kıpırdanan editoryal haykırışı Serinletici ile hayata geçiren Ferhan Demir tam bir yabancı dizi tutkunu. Kore dizilerinden anime'lere uzanan bu geniş yelpaze Ferhan için kuşkusuz bir başlangıç noktası ama asla bir son nokta değil. Hayatın teknoloji ve kültür sanat ihtiyacını da yazılarına dökmeye kararlı olan Ferhan, Ankara'da özel bir şirkette ömrünü tüketmekle meşgul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.