Close

VW Türkiye fabrikası için yeni açıklama

Geçtiğimiz yıl ülkemizde kurulacak olan Volkswagen fabrikası ile ilgili bazı spekülasyonlar ortaya atılmıştı. Fabrikanın Romanya, Bulgaristan gibi ülkelere kurulacağını belirten söylentilere karşı bugün Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu açıklamalada bulundu.

Volkswagen Türkiye fabrikası ile ilgili açıklama yapan Bilaloğlu, yatırım ile ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını belirtti.

Volkswagen, geçtiğimiz yıl ülkemize fabrika kuracağını açıklamıştı. Bazı sebeplerden dolayı kurulum sürecini askıya alan şirket, bu konuda net bir açıklamada bulunmamıştı. Fabrika çalışmalarının 2020 yılında başlayacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Bir süredir hakkında iddialarda bulunulan Volkswagen Türkiye fabrikası ile ilgili Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu açıklama yaptı.

CEO Ali Bilaloğlu ” Volkswagen’ın yeni fabrikasını ülkemizde kuracağı kesinleşti. Fabrikanın Manisa’da kurulacak. Bulgaristan veya Romanya gibi başka ülkelerde kurulma ihtimali ortadan kalktı. Herbert Diess‘in öncülüğünde yapılan açıklamalar da fabrikanın Türkiye kararını kesinleştirdiğini gösteriyor.” dedi.

Yeni otomobil fabrikasının ülkemizde kurulacağının altını çizden Bilaloğlu, çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut da benzer şekilde açıklamalarda bulunmuştu. Ermut, 2020 yılında fabrika konusunda olumlu gelişmelerin yaşanacağını belirtmişti.

https://shiftdelete.net/vw-turkiye-fabrikasi-icin-yeni-aciklama
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.