Close

24 numaralı Kobe Bryant’ın cenazesi 24 Şubat’ta

Kızı Gianna ile birlikte helikopter kazasında hayatını kaybeden basketbol efsanesi Kobe Bryant’ın cenazesi, yıllardır taşıdığı 24 numaralı forması ve yetenekli bir basketbolcu olma yolunda ilerleyen kızı Gianna’nın 2 numaralı formasına atfen 24 Şubat’ta (24/2) yapılacak.

Helikopter kazasında hayatını kaybeden NBA yıldızı Kobe Bryant’ın cenaze töreni tarihi belli oldu. 13 yaşındaki kızı Gianna ile aynı helikopterde yolculuk eden ve kızıyla birlikte yaşamını yitiren Bryant için yıllarca üstünde taşıdığı 24 numaralı formasından ve kızının taşıdığı 2 numaralı formadan dolayı 24 Şubat’ta (24/2) cenaze töreni düzenlenecek.

26 Ocak’ta Los Angeles’ta gerçekleşen kaza sonrası, Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti geçen hafta, cenaze töreni üzerinde çalışmaların sürdürüldüğünü açıklamıştı.

Cenaze töreni, Bryant’ın 20 yıl boyunca basketbol oynadığı Staples Center’da düzenlenecek.

Kaza sonrası basketbol efsanesinin hayranları Staples Center’ın önünü anma yeri haline getirerek çiçekler, balonlar, oyuncaklar yağdırdı.

Bryant’ın hayranları ayrıca, kazanın meydana geldiği Calabasas bölgesini de çiçeklerle donattı.

STAPLES CENTER’DA ANILDI

Geçen hafta Portland Trail Blazers ile müsabakaya çıkan Bryant’ın takımı Lakers, Staples Center’ın koltuklarına Bryant’ın 24 ve 8 numaralı formalarını giydirdi. Bu anmanın fikir babalığını bir başka basketbol efsanesi LeBron James yaptı.

GIANNA’NIN FORMASI EMEKLİ EDİLDİ

Öte yandan Kobe Bryant ile hayatını kaybeden Gianna’nın okulu Harbor Day, önceki gün 13 yaşındaki basketbolcunun formasının emekli edildiğini açıkladı.

2 numaralı formanın emekli edilme haberini Gianna’nın annesi Vanessa Bryant sosyal medya hesabından duyurdu. Vanessa, “Gigi, seni özlüyorum, seni seviyorum. Bize hiçbir nezaketin küçük olmadığını öğrettin. Annen hala seninle gurur duyuyor ve DAİMA da duyacak” mesajını paylaştı.

California-Corona Del Mar’da bulunan okulda düzenlenen törende öğretmenleri ve arkadaşları Gianna anısına konuşmalar yaptı.

Yetenekli bir basketbolcu olan Gianna’ya babası Kobe Bryant ve kazada hayatını kaybeden Christina Mauser koçluk yapıyordu.

NTV

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.