Close

Prens Harry’nin Kraliyet Donanması’ndaki yerine Prenses Anne geçecek

Britanya’da kraliyet ailesindeki görevlerini bırakarak Kanada’ya yerleşen Sussex Dükü Prens Harry’nin Kraliyet Donanması’ndaki generallik görevine geçecek kişi belli oldu. Kraliyet ailesinde bir ilk yaşanarak Donanma Generalliği görevine bir kadın seçildi. Kraliçe 2. Elizabeth ve Prens Philip’in tek kızı Prenses Anne görevi devralacak.

Sunday Times’ın aktardığına göre 69 yaşındaki Prenses Anne, Kraliyet Donanması Deniz Piyadeleri Generali konumundaki ilk kadın olacak. Eski Kraliyet Donanması olan Prens Philip’in bu görevle ilgili ilk tercihinin kızı Prenses Anne olduğu belirtildi.

Prenses Anne

Kraliyet ailesinin çalışkan üyelerinden biri olduğu bilinen Prenses Anne’in bu görev dışında 65 askeri organizasyonda da görevi olduğu biliniyor.

prince harry princess anne

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor. | sinem.bekler@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.