Close

Wuhan-Koronavirüs aşısı 18 ay içinde çıkabilir

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüse karşı geliştirilen aşının 18 ay içinde hazır olabileceğini bildirdi. Örgüt, aşının kullanıma sunulacağı güne kadar ellerindeki silahları kullanmak zorunda olduklarını vurguladı.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Sekreteri Tedros, koronavirüs ile ilgili gelişmeleri aktarmak üzere kameraların karşısına geçti.

Tedros, DSÖ’nün aldığı yeni bir kararla yeni koronavirüsü Covid-19 olarak adlandırdıklarını ifade etti.

18 AY İÇİNDE PİYASAYA ÇIKABİLİR

Çin’e bir uzman ekip gönderdiği bilinen DSÖ’nün Genel Sekreteri Tedros, koronavirüs için üretilecek aşının en yakın 18 ay içinde piyasaya çıkabileceğini belirtti.

Tedros, daha fazla kişinin hastalanmaması ve daha fazla bedel ödenmemesi için çaba gösterdiklerini söyledi.

“BİR NUMARALI HALK DÜŞMANI”

DSÖ ülkelerden, virüse karşı olabildiğince agresif önlemler alınması gerektiği uyarısında bulundu.

Tedros, “Eğer dünya uyanmak ve bir numaralaı halk düşmanına karşı harekete geçmek istemiyorsa, bence biz dersimizi almış olmayız. Stratejimiz virüsün yayılmamasını önlemek” dedi.

Nayn

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ferhan Demir

İçinde her daim kıpırdanan editoryal haykırışı Serinletici ile hayata geçiren Ferhan Demir tam bir yabancı dizi tutkunu. Kore dizilerinden anime'lere uzanan bu geniş yelpaze Ferhan için kuşkusuz bir başlangıç noktası ama asla bir son nokta değil. Hayatın teknoloji ve kültür sanat ihtiyacını da yazılarına dökmeye kararlı olan Ferhan, Ankara'da özel bir şirkette ömrünü tüketmekle meşgul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.