Close

Citroen C3, 2020 modeliyle makyajlandı

Citroën bu yıl yaşanacak B segmenti hatchback kapışmasına bütün markalar hazırlanıyor. Renault ve Peugeot gibi üreticiler segmente yepyeni nesillerle giriş yaparken Citroën, C3’ü makyajlamayı seçti.

Önden bakıldığında çift katlı far tasarımını koruduğu görünen otomobilin alt katta bulunan farları farklı tasarıma sahip. Ayrıca buraya doğru yönelen krom çıtalar Cxperience konseptine göndermeler yapmış. Daha uzun AirBump’lara kavuşan araçta yeni jant ve gövde rengi kombinasyonlarının yanında tavan grafikleri de sunuluyor.

İç mekanı neredeyse hiç değişmeyen C3’ün bu kısmında daha fazla yumuşak yüzeye yer verilmiş. Ön konsolda ahşap kaplama benzeri trim parçaları sunulurken daha açık renkli koltuk döşemeleri yeni dikiş desenlerine de kavuşmuş. Modelin yeni donanımları arasında ön park sensörleri de bulunuyor.

Kaput altında da bir sürpriz yok. 1.2 litre hacimli, benzinli motorun 83 ve 110 beygir güç üretebilen seçenekleri 5 ve 6 ileri vitesli manuel şanzımanla alınabilirken 1.5 litre hacimli Diesel ünite 100 beygir güçle ve 5 ileri vitesli manuel şanzımanla sunulmakta. Ayrıca 110 beygir gücündeki araç 6 ileri vitesli tam otomatik şanzımanla da tercih edilebiliyor.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.