Close

Galaxy S20 Ultra, 45W hızlı şarj ile 5000 mAh’i 58 dakikada dolduruyor

Diğer telefon üreticileri ile benzer şekilde Samsung hızlı şarj konusunda sınırları zorlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy S10‘da 15W hızlı şarj desteği bulunurken, Galaxy Note 10 Plus ile 45W seviyesine ulaşılmıştı.

Tabi, şu anda en çok merak edilen konu Galaxy S20 serisi. Galaxy S20 ve S20 Plus modellerinin 25W, Galaxy S20 Ultra modelinin ise 45W hızlı şarjı destekliyor.

Ancak Galaxy S20 Ultra’yı satın aldığınızda maalesef 45W hızlı şarjın nimetlerinden yararlanamıyorsunuz, bunun nedeni ise kutudan 25W’lık bir adaptör çıkması.

Samsung’un bu yüksek hızlı şarj adaptörünü neden kutuya yerleştirmediği başlı başına bir tartışma konusu. Bunu bir kenara bırakacak olursak, 45W hızlı şarj ile yapılan ilk testler kullanıcıların yüzünü güldürüyor. Zira, S20 Ultra’nın 5000 mAh bataryasını 45W şarj aleti ile 0’dan 100’e 58 dakika gibi bir sürede olabiliyor.

Galaxy S20 Ultra şarj süresi ile sınırları zorluyor!

Note 10 Plus’ın 4300 mAh kapasiteli bataryasıda benzer bir sürede şarj oluyor. Peki,S20 Ultra modeli aradaki 700 mAh’lık farkı nasıl kapatıyor? Bataryalar boş olduğunda yüksek hızlı şarjdan tam olarak yararlanırken, batarya dolmaya yaklaştığında 15W gibi seviyelere çekildiği için şarj süresi bir tık uzuyor.

Ancak, Samsung’un yeni amiral gemisinde 45W şarj seviyesi Note 10 Plus’a kıyasla daha uzun süre korunuyor ve bu sayede daha büyük bir pil kapasitesine sahip olmasına rağmen Note 10 Plus ile benzer sürede tam şarja ulaşabiliyor.

https://shiftdelete.net/galaxy-s20-ultra-sarj-suresi-ile-sinirlari-zorluyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.