Close

Greta Thunberg televizyon yıldızı oluyor

Sadece 17 yaşında olan Greta Thunberg’in özgeçmişi oldukça kabarık! Uluslararası bir çevre elçisi olmanın yanı sıra Time dergisinin en genç ‘Yılın İnsanı’ olan Thunberg, 2020’de ikinci kez Nobel Barış Ödülü adayı oldu. Şimdi ise bir televizyon yıldızı olmaya hazırlanan Thunberg, BBC Stüdyoları’nın bilim bölümünde bir televizyon şovunda yer alacak. BBC’nin açıklamasına göre Thunberg, yeni TV şovunda farkındalık yaratma sürecini ve iklim değişikliğinin dünya üzerindeki etkilerini anlatacak.

Dünyayı gezerken, bilim insanları ve iklim değişikliği uzmanları ile dünyanın durumunu konuşacak olan Thunberg, çevreye zararın nasıl geri dönüştürülebileceği konusunda araştırmalar yapacak. Aynı zamanda politikacılar ve sektör liderleri ile konuşacak olan Thunberg, iklim değişikliği konusunda şimdi ve gelecekte yapılması beklenen politikaların altını çizecek. Şimdilik ismi belli olmayan şov aynı zamanda Thunberg’in yetişkinliğe geçiş sürecini seyircilere aktaracak.

İzleyiciler, Thunberg’in hayatına sahne arkasından bir bakış kazanacaklar. Hem eleştiriler ile karşı karşıya kalan hem de bir yıldız olan Thunberg’in şöhret ile nasıl başa çıktığını göreceğiz. Thunberg, henüz TV şovu hakkında bir açıklama yapmasa da BBC’nin paylaşımını Twitter üzerinden yeniden paylaşarak haberleri doğruladı.

greta thunberg bbc ile ilgili görsel sonucu

BBC Studios yönetici yapımcısı Rob Lidell, yeni serileri hakkında, “Bunu Greta ile yapabilmek inanılmaz bir ayrıcalık. Dünyanın en ünlü yüzlerinden biri ile uluslararası bir ikon olmanın iç görünümünü aktaracağız,” dedi. Pazartesi günü yapılan açıklamadan sonra, BBC’nin Liverpool’daki fuarında bu seriyi yapmalarının birçok sebebi olduğu söylendi. Uluslararası protestolar, Birleşmiş Milletler’in 2019’daki İklim Zirvesi ve Thunberg’in aktivistliğinin bu kararı etkileyen faktörler olduğu söylendi.

ELLE

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.