Close

İki kişinin öldüğü İran’da 3 kişide daha Koronavirüs tespit edildi

İran’da iki kişinin Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği duyurulurken, Sağlık Bakanlığı yetkilileri üç kişide daha virüs tespit edildiğini duyurdu.

Çin’in Vuhan kentinde başlayan ve dalga dalga dünyanın gündemine oturan Koronavirüs’de ölü sayısı artmaya devam ediyor. Yetkililer tarafından paylaşılan son bilgilere göre virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 126’ya ulaştı.

Türkiye’de henüz tespit edilen bir vaka olmazken, virüs sınıra gittikçe yaklaşıyor. Dün İran’ın Kum şehrinde iki kişide Koronavirüsü tespit edildiği açıklanırken, kısa süre sonra hastaların hayatını kaybettiği belirtildi. Bu gelişmenin ardında İran Sağlık Bakanlığı yetkililerinden bir son dakika haberi daha geldi. Bakanlık sözcüsü Kianush Jahanpur, Kum şehrinde iki, Erak şehrinde bir kişide olmak üzere üç yeni Koronavirüs vakası tespit edildiğini söyledi.

Jahanpur’un verdiği bilgilerle İran’da tespit edilen vaka sayısı son iki günde beşe ulaştı.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ferhan Demir

İçinde her daim kıpırdanan editoryal haykırışı Serinletici ile hayata geçiren Ferhan Demir tam bir yabancı dizi tutkunu. Kore dizilerinden anime'lere uzanan bu geniş yelpaze Ferhan için kuşkusuz bir başlangıç noktası ama asla bir son nokta değil. Hayatın teknoloji ve kültür sanat ihtiyacını da yazılarına dökmeye kararlı olan Ferhan, Ankara'da özel bir şirkette ömrünü tüketmekle meşgul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.